Site Hızınızı 5 Dakikada 90 ve Üzeri Yapın

NitroPack eklentisi diğer hiçbir WordPress eklentisinin doğru düzgün yapamadığı ve tüm kullanıcıların ihtiyacı olan site hızı ve optimizasyonunu harika bir şekilde yükseltiyor.

Google site hızına büyük önem vermektedir ve bilinen 300’e yakın SEO kuralının en önemlilerinden biri olarak hızı gösterir.

Eğer kendi yazılımınızı kullanacak kadar büyük bir bütçeniz yoksa çok büyük ihtimal WordPress sistemiyle site sahibi olursunuz ve WordPress’te site hızı yükseltme işlemleri genellikle başarı ile sonuçlanmamakta.

Bugün açıklayacağımız özellikler sayesinde site hızınız kesinlikle sizi şaşırtacak kadar yükselecektir.

WordPress eklenti mağazasında bir sürü cache ve site hızlandırma eklentisi olsa da bu eklentiler sınırlı özellikleri sebebiyle sitenizin hızını istediğiniz seviyeye getiremiyor. Biri hariç!

NitroPack eklentisiyle hiçbir kod bilgisine ihtiyaç duymadan çok kısa sürede sitenizin hızını istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz, üstelik ücretsiz bir şekilde.

Eklentiyi sitenize kurmadan önce bir kaç küçük de olsa hatırlatma yapmak isterim.

NitroPack eklentisi ücretli paketlerin yanında ücretsiz paketi de sunuyor ancak ücretsiz paketi kullanırsanız sitenizin footer bölümünde bir rozet eklenecektir. Tabi ücretsiz pakette 500 MB’lik bir sınır var yani çok büyük bir siteniz varsa bu paket optimizasyon için yeterli olamayabilir.

Ücretli paketler ise Dolar kurundan dolayı pahalı gibi görünse de kesinlikle ödeyeceğiniz parayı hak ediyor diyebilirim. Üstelik hangi sunucu ve hosting ürününü kullandığınız hiç önemli değil. NitroPack sitenizi olağan üstü bir hıza kavuşturacaktır.

Aşağıda ücretli paketlerin yıllık alımlardaki, aylık ödeme seçeneklerini görebilirsiniz, yani satın almak isterseniz gördüğünüz fiyatı 12 ile çarpmalısınız.

NitroPack Yıllık Ücretler

Ücretli paketlerden birini kullandığınız vakit NitroPack ekibi tüm işlemi sizin yerinize yapıp entegrasyon ve optimizasyonları sağlıyor.

Ücretsiz paket seçerseniz ki yazımızın bu kısmı önemli sizler için çok çok basit olan kurulumu kendiniz yapmalısınız.

NitroPack Eklentisi Kurulumu

Öncelikle nitropack.io sitesine girip kayıt işlemlerini tamamlamalısınız, daha sonra dilediğiniz paketi seçip Get Started diyip ödeme ekranına gidin (Ücretsiz Pakette de ödeme ekranına gideceksiniz ancak herhangi bir kredi kartı bilgisi vermenize gerek yoktur), daha sonra sizinle paylaşılacak olan bir Site ID ve Secret Key göreceksiniz.

Kendi sitenizden yeni eklenti yükle kısmına girip NitroPack eklentisini bulup yükleyin, eklentiyi yükleyip aktifleştirdiğiniz zaman NitroPack eklentisi sitenizde var olan optimizasyon eklentilerini bulup onları devre dışı bırakmanızı isteyecektir. İgili eklentileri pasife aldıktan sonra NitroPack sitesinde sizinle paylaşılan Site ID ve Secret Key kodlarını kendi sitenizde NitroPack eklentisinin belirttiği yerlere yapıştırın ve optimizasyonu başlatın.

İlk optimizasyon biraz zaman alacaktır ve hız testi yaptığınız zaman eskisinden daha düşük bir hızla karşılaşacaksınız.

Ama korkmayın ikinci hız testini yaptığınız zaman sitenizdeki muazzam hızı göreceksiniz.

İşlem bu kadar sitenizin hızını Google Page Speed’ten, Pingdom Tool’dan ve GT Metrix’ten analiz edip sonuçların yanıltıcı olmadığını görebilirsiniz.

Aşağıda kendi siteme kurduğum NitroPack eklentisi sonrası Google Page Speed, GT Metrix ve Pingdom değerlerini görebilirsiniz.

Google Page Speed Mobil

Google Page Speed Web

GT Metrix

Pingdom

Merak ettiğiniz ve anlamadığınız noktaları yorum olarak paylaşıp yardım alabilirsiniz.

Google ADS ve SEO çözümlerimiz için direkt olarak mesaj veya mail de atabilirsiniz.

Yorum Yap